خوب گوشاتو وا کن پفیوز !
دیالوگی که کل سینما را یکهو میخنداند درست وسط یک درام اجتماعی بسیار بسیار تلخ، و قرار است این دیالوگ، غیرت باد کرده یک مرد ایرانی را نشان دهد و برود پی کارش. فیلمِ تلخ، تلخ است، قصه ش هم تلخ است، سوژه های مورد استفاده در فیلم هم تلخ است، نگاه های در فیلم هم تلخ است، حتی نگاه های ملت ذوق زده به پرده جلو رویشان هم تلخِ تلخِ تلخ است !
نه اینکه با فیلم تلخ اصولأ مشکل دارم و معتقد باشم که نباید ساخت ولی من کسی ام که بعد از دیدن فیلم هیس دخترها فریاد نمیزنند دردم میگیرد، خودم، وجودم، غیرتم و حالا بعد از دو روز که از دیدن فیلم میگذرد غیرتم هنوز از درون دارد سرم فریاد میکشد که لعنتی چرا بلند شدی و مرا بردی یک فیلم تلخ را نشانم دادی که حالا حالاها باید جایش درد بگیرد ! و من چیزی ندارم برای گفتن و باید جلویش سرم را پایین بیندازم و هیــــــــــش (سکوت کنم) !
بابای فیلم که در دنیای واقعی مادر است، شروع میکند در فیلم با یک سوژه بسیار حساس و حیاتی، زیرکانه کار میکند و تمام احساسات مخاطبش را در دست میگیرد و کمی حتی شاید سواستفاده هم می کند که آخر کار یک چیز بزرگتر از یک سوژه هشت ساله را بدهد دست مخاطبش و فیلم تمام شود برود پی کاره ش. خب من خوشم نیامد نه اینکه از فیلم خوشم نیامد یا از خوش ساختیش خوشم نیامد یا از بازی با احساساتش یا حتی از بازی بازیگرانش خوشم نیامد، نه از همه اینها خوشم آمد فقط از اینکه مگر در دنیای ما قرار است چند مورد سوژه هشت ساله پیدا شود و آخرش به اینجای فیلم ختم شود ؟ که حالا ما باید بیایم این فیلم تلخ را بسازیم و ... از این خوشم نیامد.
اینها را بیخیال که شوم واقعأ بی انصافی ست از بازی های فیلم هیچ نگوییم، قبل از شروع فیلم یا حتی در راه از خانه تا سینما، مدام به نقش آفرینی شهاب حسینی فکر میکردم و منتظر بودم ببینم این بار چه میخواهد نشانمان بدهد این سوپراستار ته ریش دار خوش تیپ، که ناگهان مواجه شدم با طناز طباطبایی. فقط این را بگویم که در یکی دو سکانس مرا یاد بازی کریستانا نایتلی در فیلم یک روش خطرناک انداخت، شاید مثل سکانس های درون آن فیلم نشد ولی الحق خوب از آب در آمده بود و حالا به لیست بازیگرانی که من بخاطرشان باید بروم فیلم های بعدی و بعدیشان را نگاه کنم اضافه شده اند.

+ در یک رب مانده بخوانید ! (خواب ماندن)     + برای فهمیدن پست دیدن همین کلیپ هم کفایت میکند ! (هیس دخترها فریاد نمیزنند)  
+ تمام پست هایی که قبل از دیدن فیلم خواندم ! (تهران نوشت)   (درباره الی)  (اینجا مدرسه نیست) (فیلمِ روزِ دهمِ جشنواره)

نوشته شده در یکشنبه ۱۳٩۱/۱۱/٢٢ساعت ٧:۳٠ ‎ق.ظ نظرات ()

آهای دنیا : تو و تمامی ضمیرهایت دیگر به کارم نمی آئید… من نقطه های جای خالی ام را میخواهم